Через дії влади в Росії зростає кількість божевільних і потенційних вбивць, - Биков

Після нападу на журналістку "Эха Москвы" Тетяну Фельгенгауер охороною радіостанції потрібно зайнятися набагато серйозніше, оскільки серед жителів РФ "прогресує божевілля".

Дмитро Биков Об этом сообщает ukr-most.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявив російський поет і публіцист Дмитро Биков у радіоефірі "Эха Москвы", передають Патріоти України.

"Найбільш вразливими для масового божевілля залишаються люди, що перебувають у межових станах. Вони ще не збожеволіли, вони ще не остаточно втратили самоконтроль, але вони, безумовно, перебувають на небезпечній межі. Таких людей багато. Це не обов’язково маргінали. Іноді вони ходять серед нас", – зазначив він.

Поет зазначив, що депресія дуже швидко переростає у необоротний катастрофічний стан, який може становити небезпеку для оточення.

"Я абсолютно переконаний у тому, що сьогодні серед нас ходить величезна кількість божевільних, яким достатньо дуже невеликого спускового гачка. Ви бачите, у якому стані суспільство. І ось тут уже якраз я абсолютно не можу погодитися з тими, хто пропонує це вважати приватною справою такого нещасного одинака", – продовжив він.

Биков додав, що аморально пояснювати вчинок нападника на Фельгенгауер його маргінальністю чи відсутністю у нього сім’ї.

"Розмови про те, що людина не заробляла грошей, не мала сім’ї, і тому, найімовірніше, божевільна, – ну, це розмови типового, такого войовничого і дуже самовдоволеного обивателя. Як правило, такі люди, як К’єркегор, наприклад, вони теж сім’ї не мають. І Кафка сім’ї не мав. Ну, у сенсі – дівчини у нього не було постійної. Він або міняв їх, або тікав від їхньої спроби оформити стосунки. І у Хармса в цьому сенсі все було не дуже добре", – заявив поет.

Він підкреслив, що в нинішньому російському духовному становищі маргіналом є будь-хто, хто не поділяє спільних думок, а кількість людей, готових і охочих убивати, постійно зростає.

"Кількість людей, які несповна розуму і які потенційно готові вбивати, у Росії величезна. Я думаю, може, найтяжчим гріхом нинішньої російської влади буде в історії саме те, що фактично ця влада морально звела з розуму, занурила у стан морального божевілля величезну кількість людей, що проживають у країні", – заявив публіцист.

Биков додав, що половина того, що відбувається в Росії, – за межею добра і зла.

"Був такий термін наприкінці XIX століття – "духовна епідемія", "психіатрична епідемія". Це повне забуття якоїсь пристойності... Говорити про те, що за вбивць і божевільних нинішня російська влада не відповідає, – це дуже легко, якби вона не перетворювала на вбивць і божевільних величезну кількість людей, що перебуває саме в межовому стані. А взагалі так, між нами кажучи, у межовому стані перебувають усі. Людей духовно здорових стовідсотково дуже мало. І, як правило, це люди дерев’яні, як це не жахливо", – підсумував він.Опублікував: Олег Устименко

Джерело статті: “http://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/cherez-dii-vlady-v-rosii-zrostaie-kilkist-bozhevilnykh-i-potentsiinykh-vbyvts--bykov-199406.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя