Перегінська гопка з мачянкою від Володимира Ковальчука


Цей рецепт заслужений юрист України, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук записав від вуйни Марусі із «Заріки» (Перегінськ). Об этом сообщает sevkavtv.in.ua со ссылкой на СМИ.

«Такі прості, але смачні страви, як ця, ми завжди їли разом всією сім’єю, – каже Володимир Ковальчук, – і лише руками, з одної великої миски (таляри), коли є мама і був тато».

Потрібно: 1 кг бульби, 150 г манки або білої чи кукурудзяної муки, 1/2 ложки солі.

Зварити бульбу (добре, якби у чавунному баняку, а не в поливаному), відцідити, залишивши трошки води; засипати мукою, додати сіль. Варити, не накривши кришкою, 5-7 хвилин. Тоді товкачем (колотівкою) «погопкати», щоб не було грудок, і знову покласти на вогонь (3-5 хвилин). Так поварити 2-3 рази.

Розтопити 50 г масла або смальцю (можна додати мелену подрібнену цибулину, підсмаживши її до золотистого кольору). Вилити це все в гопку, погопкати і трохи потримати на вогні. Гопка готова тоді, коли відстає від колотівки чи країв баняка.

Приготування мачянки (два варіанти на вибір):

  1. Нарізати маленькими кусочками (0,5×0,5) свіже м’ясо (може бути підчеревина 200-300 г), підсмажити на олії чи смальці, щоб підрум’янилось. Додати одну маленьку порізану на дрібно цибулину. Влити трохи води (80-100 г), накрити покришкою і потушкувати. Коли вода википить, додати 2-3 ложки сметани і знову тушкувати до готовності.
  2. Підсмажити на олії чи смальці порізану цибулину. Додати до неї 2-3 яйця і 1 ложку сметани. Трохи збити, потримати на вогні 2-3 хвилини, не перестаючи помішувати.

З готової гопки виліплюють овальні «мисочки-ложки», якими набирають мачянку. Смакуйте на здоров’я!


Джерело статті: “http://gk-press.if.ua/pereginska-gopka-z-machyankoyu-vid-volodymyra-kovalchuka/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя