Це може бути ініціювання Зеленським Всеукраїнського референдуму, – Магера про оновлення ЦВК

Профільний комітет Верховної Ради підтримав подання президента Володимира Зеленського про звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії. Таке рішення може бути сигналом про те, що Зеленський хоче ініціювати Всеукраїнський референдум щодо прийняття нової Конституції. Об этом сообщает gluhov.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів ексзаступник голови ЦВК Андрій Магера.

Чому Зеленський вирішив оновити ЦВК

За його словами, пішла тенденція змінювати всі без винятку органи, зокрема, і ті, які є незалежними.

"Якщо ми говоримо про ЦВК, то цей склад пропрацював менше одного року. Відбувалися і президентські, і парламентські вибори. І за результатами цих виборів в Міжнародній місії спостереження надали позитивні висновки виборчому процесу в Україні і зокрема роботі ЦВК", – нагадав Магера.

Тому, як на мене, це справді... Можливо це підстава президента була... Я не знаю, яка мета цього всього дійства, але в будь-якому разі я не думаю, що президент матиме якісь позитивні бали від цьго процесу,
– підкреслив ексзаступник голови ЦВК.

Чи є юридичні підстави для такого рішення

"Сама стаття 31 зі значком 1 про ЦВК, як на мене, містить принаймні дві ознаки неконституційності. Говорити про чисто правове застосування цієї норми не доводиться. По-перше, рішення парламенту згідно з Конституцією приймається більшістю від конституційного складу, тобто 226 і більше, крім тих винятків, які встановлені самою Конституцією України2, – сказав Магера.

Натомість він наголосив,що Закон про ЦВК визначає 300 голосів для прийняття подібного рішення.

І другий нюанс. Він полягає в тому, що згідно з Конституцією ВРУ за поданням президента визначає членів ЦВК, тобто посадових осіб державного органу. І звільняє кожного зокрема. Натомість Закон про ЦВК в цитованій мною статті 31 зі значком 1 говорить про припинення повноважень органу загалом. Не посадових осіб, а органу загалом, складу цього органу,
– пояснив ексзаступник голови ЦВК.

"Тому, як на мене, там є наявні дві ознаки неконституційності цієї норми. Але з точки зору сьогодні, ми чудово розуміємо, що ця норма буде застосовуватися", – додав Магера.

Чому комітет погодився з президентом і чи це пов’язано з місцевими виборами

"Не забувайте, що у комітетах ВР пропорційно представлена від усіх фракцій. І там більшість має фракція "Слуга народу". Тому нічого незвичайного в цьому рішенні комітету абсолютно немає. Я погоджуюся, що місцеві вибори – це не ті вибори, по яких ЦВК має достатній обсяг повноважень", – розповів ексзаступник голови ЦВК.

Але я думаю, що тема зовсім про інше, про яку зараз ніхто не говорить. Це може бути тема ініціювання президентом Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо прийняття нової Конституції. Цей варіант є цілком можливим і я б його не виключав,
– наголосив Магера.

Коли може відбутися референдум

"Це залежить від того, коли цей склад парламенту прийме Закон про Всеукраїнський референдум. Якщо цей закон буде прийнятий, я думаю, що абсолютно не проблема буде зібрати три мільйона підписів громадян під такою ініціативою. Це може бути подано як ініціатива виборців, ініціатива українського народу", – пояснив ексзаступник голови ЦВК.

Що відомо про оновлення ЦВКВолодимир Зеленський направив до парламенту подання про дострокове припинення повноважень ЦВК, ініціативу уже підтримав Комітет Ради.

Як відомо, що причиною такого рішення, за словами президента, стала "політична упередженість та недостатня виваженість" комісії та судові позови про неї.

Центрвиборчкомі вже відреагували на бажання Зеленського розпустити комісію. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук стверджує, що відомство під її керівництвом працювало незалежно та "рівновіддалено" від усіх політичних партій.

blog_ava
Чому обмін полоненими між Україною та Росією не відбувся раніше
сьогодні
2967

Джерело статті: “http://24tv.ua/tse_mozhe_buti_initsiyuvannya_zelenskim_vseukrayinskogo_referendumu__magera_pro_onovlennya_tsvk_n1204144”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя